چگونه موهای زیبایی داشته باشیم؟

چکیده این مطلب : انتشار : ۰۴ تیر ۱۳۹۷ 2222 بازدید

داشتن موهای زیبا و سالم خیلی ساده تر از آن چیزی هست که فکر می کنید. مراقبت های ساده ای که همراه با محصولات مناسب برای نوع موی شما وجود دارد به راحتی باعث زیبایی موهای شما میشود.

vizitland-How-to-have-beautiful-hair

اگر هر روز می تونستین یک موی خوب داشته باشین، نه فقط یک مو خوب، بلکه یک موی عالی، شگفت انگیز نبود؟ داشتن موهای زیبا و سالم خیلی ساده تر از آن چیزی هست که فکر می کنید. مراقبت های ساده ای که همراه با محصولات مناسب برای نوع موی شما وجود داره به راحتی باعث زیبایی موهای شما میشه پس با خوندن موارد زیر به زیبایی موهای خود کمک کنید.

انتخاب محصول مناسب، متناسب با نوع مو

انتخاب محصول مناسب، متناسب با نوع مو

تعیین نوع مو

نوع مو براساس عوامل مختلفی از جمله مجعدی، بافت، تراکم، ضخامت و بلندی مو مشخص می شود. این عوامل باعث ایجاد نوع موی منحصر به فرد شما می شوند و اینکه کدام محصولات و روش مراقبت از مو برای شما مناسب است را تعیین می کنند. نوع موهای خود را زمانی که موهایتان در حالت طبیعی قرار دارد تعیین کنید.

اگر شما نوع موی خود را (صاف، فرفری، خشک، نازک، رنگ شده، و ...) می دانید، از محصولاتی استفاده کنید که با نوع موی شما ارتباط دارند. یافتن محصولات خاص موی شما در فروشگاه ها کار آسانی می باشد چون تقریبا هر برند مراقبت از مو دارای چندین نسخه از محصولات متناسب با نیازهای مختلف مشتریان می باشد.

اگر شما نوع مو خود را نمی دانید، یا موهایتان بیش از چند نوع مختلف است، می توانید از آرایشگر خود زمانی که برای کوتاهی یا درمان مو مراجعه کردید کمک بگیرید.

اگر موهای رنگ شده دارید، محصولاتی که به طور خاص برای موهای رنگ شده اند را دنبال کنید. این محصولات تخصصی معمولا دارای مزایای مرطوب کننده هستند زیرا رنگ مو حاوی مواد شیمیایی خشن است که مو را خشک می کنند. این محصولات همچنین به حفظ رنگ و درخشش موهای شما کمک می کند.

 نوع مو

استفاده از محصولاتی که سازگار با نوع موی طبیعی خود

در صورتی که از محصول سازگار با موی خود استفاده کنید به راحتی می توانید استایل موهای خود را کنترل کنید. به عنوان مثال، اگر موهای چرب دارید، به جای استفاده از شامپوهایی که حاوی رطوبت باشند، محصولاتی را پیدا کنید که برای متعادل کردن کمک کنند. موهای فر باید محصولاتی را که مجعد کردن مو را کاهش می دهند، استفاده کنند و بسته به اینکه چگونه می خواهید موهای خود را استایل دهید، محصولاتی را انتخاب کنید که پیچ خوردگی را تعیین کنند.<

موهای نازک باید محصولاتی که به مو حجم می دهند اما برای شستن نیز ملایم هستند را استفاده کنند زیرا در افرادی با موهای نازک چربی مو بیشتر نشان داده می شود و ممکن است مجبور باشند موهایشان را بیشتر شستشو دهند.

برای موهای رنگ شده به دو دلیل بهتر است از محصولاتی که مخصوص موهای رنگ شده تولید شده اند استفاده کنید: اول، این محصولات دارای اسید آمینه و تهویه دهنده هایی هستند که به موهای آسیب دیده کمک می کنند. دوم، این محصولات خاص ملایم ترند، بنابراین موهای شما می توانند رنگ را حفظ کنند. دلایل زیادی وجود دارد که رنگ موها از بین میرود (در معرض تابش خورشید، اضافه کردن مواد شیمیایی از درمانهای بیشتر، کلر و ...)، اما شامپو بزرگترین مجرم است زیرا افراد به طور مرتب از شامپو استفاده می کنند.

  درخواست پیشنهاد از آرایشگر

درخواست پیشنهاد از آرایشگر خود

آرایشگرها هر روز با انواع مختلف مو کار می کنند، بنابراین ممکن است بینش خوبی در مورد اینکه چه محصولاتی برای موهای شما مناسب است (به ویژه اگر شما یک مشتری طولانی مدت هستید و آنها بسیار با موهای شما آشنا هستند) داشته باشند.

شستن صحیح مو

شستن صحیح مو

بعضی افراد هر روز موهای خود را با دوش گرفتن شامپو می زنند که این کار اشتباهی می باشد و به مو آسیب می زند چون مو روغن های طبیعی ایجاد می کنند تا موهای شما به طور طبیعی هیدراته شوند. شامپو روزانه موها را از این روغن های طبیعی محروم می کند. یک قاعده خوب این است که موها را بین 2 تا 4 بار در هفته با شامپو بشویید.

به جای شستن موهای خود با شامپو، می توانید سعی کنید به سادگی با آب شستشو دهید تا فرش شدن مو شما را زیباتر نگاه دارد.

شستن صحیح مو

بسیاری از افراد شامپو را روی تمام موهای خود می پوشانند، اما یک کلید مهم در رسیدن به موهای زیبا فراتر از استفاده از شامپو است و شامل مراقبت از پوست سر می شود. این شامل ماساژ پوست سر در هنگام شامپو کردن است. ماساژ پوست سر می تواند به کاهش استرس و افزایش جریان خون به این منطقه کمک کند و باعث رشد مو و تقویت ریشه های مو می شود.

شستن صحیح مو

اغلب افراد مقدار شامپو مورد نیاز خود را بیش از حد مصرف می کنند متناسب با حجم و سایز موی خود میزان مناسب از شامپو را انتخاب کنید.

شستن صحیح مو

بهتر است با آب ولرم و یا خنک موهای خود را شستشو دهید زیرا آب گرم رطوبت را از مو گرفته و باعث خشکی آن می شود. آب خنک با موها ملایم تر و کمک می کند تا درخشش موها حفظ شود.

شستن صحیح مو

بعد از شامپو آب های اضافی موی خود را بگیرید زیرا قبل استفاده از نرم کنده باید آب های اضافی مو را بگیرید و نسبتا مو خشک شود زیرا آب اضافی مانع عملکرد نرم کننده می شود.

شستن صحیح مو

نرم کننده را از وسط موهای خود تا انتها استفاده کنید و مقدار نرم کننده مصرفی بستگی به سایز موهای شما دارد. انتهای موی شما از روغنی که توسط پوست سر شما تولید می شود دور است بنابراین نیاز به توجه و استفاده از نرم کننده دارند.

2 الی 5 دقیقه زمان برای جذب نرم کننده کافیست. شما می توانید در این زمان بقیه بدن خود را بشویید.

عادت های صحیح حالت دادن مو

عادت های صحیح حالت دادن مو

بعد از حمام بهتر است به جای برس از شانه استفاده کنید چون موی مرطوب شکنده تر از موی خشک است. شانه در مو راحت تر حرکت می کند و در باز کردن موهای گره خورده موثرتر است.

  • تمیز کردن برس موضوع مهمی است و باید موهای آن را در آورد و برای شستن آن از مخلوط جوش شیرین و آب و یا شامپو و آب استفاده کرد.
عادت های صحیح حالت دادن مو

حرارت زیاد (اتو مو، دستگاه wave، بابلیس و ... ) باعث شکنندگی و خشکی مو شده و به آن آسیب میزند. سعی کنید به جای استفاده روزانه از این ابزارها چند روزی یک بار استفاده کنید.

عادت های صحیح حالت دادن مو

از اسپرهای حفاظت مو قبل از استفاده از دستگاه های حرارتی استفاده کنید این کار علاوه بر رساندن رطوبت به موهای شما باعث میشود حرارت کمتری به مویتان رسیده و آسیب کمتری ببیند. دقت کنید که توجه بیشتری به انتهای مو داشته باشید چون بیشترین حرارت رو این قسمت میبیند.

عادت های صحیح حالت دادن مو

خشک کردن موهای شما با یک حوله می تواند به صرفه جویی در وقت و انرژی کمک کند. همچنین، اجازه بدهید به جای استفاده از سشوار مو به طور طبیعی خشک شود و کمتر در معرض گرما اضافی و غیر ضروری قرار بگیرد.

عادت های صحیح حالت دادن مو

دوباره تاکیید می کنم حرارت دشمن مو هست پس برای خشک کردن موها یا حالت دادن از دمای پایین و یا متوسط دستگاه خود استفاده کنید. بهترین حالت زمانی هست که اگه شما آن حرارت رو پشت دستتون بگیرید گرمای آن باعث اذیت شما نشود.

عادت های صحیح حالت دادن مو

فاصله سشوار از موهای شما باید 2 الی 3 اینچ (5 الی 7/5 سانتی متر) باشه این مقدار فاصله باعث میشه حرارت کمتری به مو برسه و اطمینان حاصل کنید مو و پوست شما نمیسوزد و آسیب کمتری میبیند همچنین نسبت به زمانی که به مو چسبیده باشد باعث کاهش مجعد شدن مو میشود.

عادت های صحیح حالت دادن مو

هر 6 الی 8 هفته موهای خود را کوتاه کنید نیازی نیست خیلی کوتاه کنید در حد نوک گیری هم کافی می باشد چون این کار از موخوره جلوگیری میکند و قبل از اینکه مو شانس موخوره شدن داشته باشد باید مانع از آن شویم این کار باعث شادابی مو هم میشود.

عادت های صحیح حالت دادن مو

کش مو کمک میکند خیلی راحت و سریع مو جمع شود و برای ورزش کردن و زمانی که نیاز به جمع بودن مو هست واقعا مفید است اما میتواند برای مو خشن باشد چون باعث کشیده شدن مو میشود مخصوصا زمانی که مو رو تنگ و محکم میبندید و این باعث شکنندگی مو میشود.

عادت های صحیح حالت دادن مو

استفاده از نرم کننده عمیق یک بار در هفته یا دو بار در ماه بهترین راه برای صاف و هیدراته کردن مو است. نرم کننده های عمیق زیادی در مغازه ها وجود داره اما جایگزین های خونگی هم وجود دارد. اگر میخواهید رطوبت و نرمی به موهاتون بدهید باید از نرم کنده های عمیقی استفاده کنید که حاوی ستیل، استریل و سفیریل باشد. اگر شما به دنبال تقویت موهای خود هستید، باید مواد تشکیل دهنده مانند کراتین، اسیدهای آمینه، پروتئین های هیدرولیز شده و حنا را جستجو کنید. هنگامی که نرم کننده عمیق استفاده میکنید، باید آن را برای 5 الی30 دقیقه روی مویتان قرار دهید. این به موی شما اجازه می دهد تا مواد مغذی و خواص هیدراتاسیون نرم کننده را جذب کند.

اگر از این مطلب لذت بردید لطفا از طریق رسانه های اجتماعی با دوستانتان به اشتراک بگذارید.

ویزیت لند

ویزیت لند

امتیاز شما به این مطلب

6

تماس با ما
فارس - شیراز - فرهنگ شهر
کدپستی: 14788-71466
07132286525 - 09173126447
درباره ما

ما بر این باور هستیم که با ارزش ترین سرمایه هر شخص وقت آن است از این رو بهترین ها را همراه با تجربیات دیگران به شما معرفی می کنیم تا با داشتن انتخاب مناسب در وقت خود صرفه جویی کنید و بتوانید در هر زمانی به سادگی رزرو خود را انجام دهید.

enamd-vizitland